Sudca v kauze Slavkov má zmysel pre humor

Autor: Ivan Brada | 28.3.2010 o 10:23 | (upravené 1.4.2010 o 19:49) Karma článku: 7,85 | Prečítané:  2249x

Peter Koman ako samosudca  Okresného súdu v Poprade dňa 26.3.2010  rozhodol, že cyperská offshorová spoločnosť Ermanno Trade & Invest má nárok na úhradu škody 60 miliónov EUR aj s úrokmi, ktoré jej mal spôosobiť Slovenský pozemkový fond údajným zmarením investície vo Veľkom Slavkove. V prípade potvrdenia rozsudku na súdoch vyšších inštancií všetko zaplatia daňoví poplatníci. O údajnom zmarení investície si dovolím hovoriť  preto, lebo rozsudok Okresného súdu v Poprade zatiaľ nie je právoplatný a celé uznanie dlhu sprevádzajú sporné skutčnosti. O čom však niet pochýb je to, že sudcovi Petrovi Komanovi nechýba zmysel pre humor.

Sudca Peter Koman má totiž na internete zverejnený blog, v ktorom popisuje svoje koníčky a obľúbenú literatúru. Tu sa netají svojou láskou k strelným zbraniam. Medzi jeho obľúbené patrí útočná puška -  Kalašnikovom skonštruovaný automat AK-47.

Sudca Koman tiež rád číta. Medzi preferovanou literatúrou uvádza bestseller Krstný otec, ale aj knihy plné humoru od ruských autorov Iľfa a Petrova. Ide o "12 stoličiek" a "Zlaté teľa", ktorá hovorí o tom, ako  "Ostap Bender a jeho spoločíci opäť roztáčili smršť nebezpečných aktivít zameraných na jediný cieľ – zbohatnúť a konečne utiecť z boľševického Ruska. Honba za „miliónom“ nečestne zbohatnutého skupáňa Korejka je plná dobrodružstva."

Peter Koman má teda nepochybne zmysel pre humor. Bohužiaľ to vyzerá tak, že v piatkovom rozsudku v neprospech Slovenského  pozemkového fondu nežartoval. Dovolil by si totiž niekto takto žartovať na úkor občanov Slovenskej republiky? 

  
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.


Už ste čítali?