Slavkov: musí sa vyjadriť aj Harabin

Autor: Ivan Brada | 5.4.2010 o 3:20 | (upravené 13.4.2010 o 9:18) Karma článku: 8,87 | Prečítané:  2345x

Ku kauze Veľký Slavkov 2 sa bude musieť vyjadriť aj bývalý minister spravodlivosti a terajší predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin.  Údaje zverejnené v minulosti v Košickom denníku Korzár.sk totiž hovoria o tom, že Štefan Harabin má nevlastného brata Štefana Harabina. A ten je spoločníkom v jednej firme s Romanom Antalom, ktorý je zas predsedom predstavenstva inej firmy -  firmy Arent, a. s.  A práve táto bola od začiatklu v biznise, ktorý vyvrcholil predajom údajnej pohľadávky v hodnote 100 miliónov Eur cyperskej firme Ermano Trade and Invest, ktorá ju súdne vymáha od Slovenského pozemkového fondu.  Vyvrátiť verejne prístupné tvrdenia v Korzári.sk z 15.10.2008 môže a ak je to možné aj musí samotný predseda Najvyššieho súdu. Preto ho k tomu vyzývam.

Autor blogu sa skutočne zatiaľ odvoláva len na verejne prístupné tvrdenia v denníku Korzár.sk, ktoré doteraz Štefan Harabin nedementoval. Bez jeho vyjadrenia si autor nedovoľuje robiť predčasné závery a je pripravený blog okamžite doplniť po tom, čo sa šéf Najvyššieho súdu vyjadrí. Dokonca by mi odľahlo, ak  by Štefan Harabin vo firme Mäso-Tatry, s.r.o. a Štefan Harabin ako šéf Najvyššieho súdu v skutočnosti neboli rodina. Prípadne, ak by sa zistilo, že ide len o zhodu mien. Vzhľadom na to, že ide o tak vysoko postaveného sudcu a donedávna ministra spravodlivosti, je však nevyhnutné, aby túto skutočnosť Štefan Harabin sám verejne potvrdil alebo vyvrátil.

V článku "Chlieb do väzníc putuje 100 kilometrov" o dodávkach pečiva do sabinovskej  a prešovskej väznice anutorka Ingrid Timková napísala:

"Vo výberovom konaní na dodávku chleba do prešovskej a sabinovskej väznice uspela firma Tatrapeko, a. s., Svit, od júna tohto roku so sídlom v Liptovskom Mikuláši. Podľa výpisu z Obchodného registra Ministerstva spravodlivosti SR je predsedom predstavenstva Slavomír Moravčík. Jeho predchodcom od roku 1999 do júla 2003 bol Ladislav Uhlár. L. Uhlár do roku 2005 figuroval aj v ďalšej firme, kde bol vtedy predsedom predstavenstva Roman Antal, ktorý bol do roku 2003 jedným zo spoločníkov Tatrapeka Svit, spol. s r. o. Slavomír Moravčík je od júna 2008 podpredsedom predstavenstva aj firmy Super Pek, a. s. Bratislava, v ktorej v roku 2003 figuroval aj Ladislav Uhlár. R. Antal je v súčasnosti spoločníkom vo firme Mäso-Tatry, s. r. o. spoločne s Mariánom Karabinom a Štefanom Harabinom, ktorý je nevlastným bratom ministra spravodlivosti."

Práve Antalova firma ARent vlastnila podiely v spoločnostiach AR golf, s.r.o., AR park, s.r.o. a AR City, s.r.o., ktoré tvrdia, že Slovenský pozemkový fond zmaril ich investíciu (projekt OKKOGER) vo Veľkom Slavkove, keď im najprv sľúbil a potom nepredal pozemky vo Veľkom Slavkove. Zvyšok pripomínam odvolaním sa na môj blog a na články zverejnené v denníkoch Sme a Korzár.

Štefan Harabin a Štefan Harabin vzhľadom na vyššie nároky na čistotu sudcov nie sú jedinými osobami, ktoré by mali verejne potvrdiť alebo vyvrátiť svoje rodinné väzby. Ďalším predstaviteľom firmy ARent je totiž Ing. Štefan Zoričák. Pritom sudcom Okresného súdu v Poprade je ďalší Štefan Zoričák. Pripomeňme si len, že 26.3.2010 rozhodol v prvej žalobe proti Slovenskému pozemkovému fondu v hodnote 60 miliónov Eur plus úroky práve Okresný súd v Poprade, konkrétne sudca Peter Koman. Ten má byť synom známeho advokáta zo Starej Ľubovňe Vladimíra Komana. Ten sa v parlamentných voľbách v roku 2006 objavil na kandidátke politickej strany HZD, ktorú založil terajší prezident Ivan Gašparovič.

JUDr. Vladimír Koman a JUDr. Štefan Zoričák končili v rovnakom roku (1976) štúdium práva na Univerzite Komenského v Bratislave. Ak je podnikateľ Štefan Zoričák syn sudcu Štefana Zoričáka a vieme, že sudca Peter Koman je synom JUDr. Vladimíra Komana, tak je otázkou na mieste, ako je možné, že v danej veci rozhoduje Okresný súd v Poprade? Rysuje sa nám poriadny justičný škandál.

Ten napokon dokresľujú aj zistenia denníka Pravda zverejnené v komentári Daga Daniša 29.3.2010 pod názvom "Fico: Slovensko nie je právny štát", v ktorom autor doslova píše:

"V zápisnici zo zasadania Súdnej rady z júla 2008 sa môžeme dočítať zaujímavé veci. Napríklad: minister spravodlivosti Štefan Harabin navrhol vymenovať do funkcie popradského sudcu Mgr. Petra Komana. Ďalej: "na výberovom konaní bola za Súdnu radu Viera Petríková, ktorá zhodnotila, že kandidát bol veľmi úspešný a podporila jeho schválenie".

V septembri 2008 Mgr. Komana prezident Gašparovič vymenoval za sudcu bez časového obmedzenia. Po jedenapolročnej praxi Mgr. Koman rozhodol, že slovenskí daňoví poplatníci majú poslať 77 miliónov eur kamsi na Cyprus. Následkov sa báť nemusí, sudcom je na doživotie..."

Dá sa k tomu ešte niečo viac dodať?

P.S. Niekoľko dní po zverejnení týchto informácií mi poslal svoje vyjadrenie aj predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. Pripájam ho pod článkom v linku pod názvom "Odpoveď Štefana Harabina"

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?